Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2809
referer -
uri - /aktualnosci/2809-localspot-i-fundacja-bos-nawiazuja-wspolprace
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

LocalSpot i Fundacja BOŚ nawiązują współpracę

Utworzono: czwartek, 12, listopad 2015 14:19

lokalspotZgłaszanie dzikich wysypisk śmieci jeszcze prostsze

Pilotażowa akcja #BrudnoTu Fundacji Banku Ochrony Środowiska zmienia się w całoroczne przedsięwzięcie. Od dziś, w każdej chwili i każdym miejscu, za pomocą smartfona i aplikacji LocalSpot można zgłosić każde dzikie wysypisko śmieci w Polsce. Zgłoszenie automatycznie trafi do właściwej gminy, a zgłaszający nie będzie musiał szukać jej danych kontaktowych w Internecie. To usprawni cały proces.

Jak oszacowało Ministerstwo Środowiska w samym tylko 2014 r. w lasach zebrano ponad 120 tys. m3 śmieci. Dzięki zainicjowanej przez Fundację BOŚ akcji #BrudnoTu każdy obywatel ma szansę to zmienić. – Zachęcamy do zgłaszania zarówno dużych jak i mniejszych wysypisk śmieci, które spotkaliśmy na swojej drodze w lesie, parku, na skwerze, czy chodniku. Gminy często nie wiedzą o istnieniu takich miejsc, dlatego warto ich poinformować. Dzięki aplikacji LocalSpot zgłaszający nie będą musieli szukać danych kontaktowych do konkretnej gminy i wysyłać zgłoszenia e-mailem. Dzięki aplikacji w smartfonie, zgłoszenie trafi bezpośrednio do odpowiedniego urzędu, a cały proces zajmie kilka sekund – podkreśla Barbara Lewicka-Kłoszewska, Ekolog i Wiceprezes Fundacji BOŚ. Do tej pory, dzięki akcji #BrudnoTu zlokalizowanych zostało kilkadziesiąt dzikich wysypisk. – Nasza akcja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem samorządów, które dzięki zgłoszeniom od obywateli, mogły zidentyfikować i sprawnie uprzątnąć nielegalne wysypiska śmieci. Udowodniliśmy tym samym, że wielu z nas troszczy się o dobro wspólne i chce mieć realny wpływ na swoje otoczenie – dodaje Barbara Lewicka-Kłoszewska.

Jak zgłosić dzikie wysypisko?  

Teraz, dzięki aplikacji mobilnej LocalSpot, można szybko i w prosty sposób zgłosić każde napotkane wysypisko śmieci. Wystarczy otworzyć aplikację w telefonie, zrobić zdjęcie zaśmieconemu miejscu, wybrać kategorię „Akcja #BrudnoTu” i kliknąć przycisk „dodaj”. Można zrobić to także za pomocą strony www.localspot.pl. W ciągu kilku sekund nasze zgłoszenie trafia do urzędu gminy. Co więcej, możemy zrobić to w pełni anonimowo, bez konieczności logowania. Wszystkie zgłoszenia pojawiają się także na mapie, a każdy użytkownik może je zobaczyć, skomentować, albo poprzeć klikając symbol serduszka.  

Zgłaszaj też inne problemy

Za pomocą aplikacji LocalSpot można zgłaszać również inne problemy, które dostrzeżemy na swoim osiedlu lub na ulicy.  – Awaria latarni, nieodśnieżony chodnik czy zaśmiecony park - te i wiele innych problemów napotykamy w swoim otoczeniu. Widzimy je, ale rzadko reagujemy. Dlaczego? Bo często po prostu nie wiemy, gdzie je zgłosić.  To właśnie dlatego stworzyliśmy prostą usługę LocalSpot. Ma ona pomagać mieszkańcom i urzędom w dbaniu o przestrzeń publiczną. Aplikacja jest darmowa, a każde wysłane za jej pośrednictwem zgłoszenie automatycznie trafia do właściwej komórki w gminie – mówi Maciej Dopierała odpowiedzialny za projekt LocalSpot.

Aplikację LocalSpot możesz zainstalować na swoim telefonie (iOS i Android). Zgłoszenia można też dokonać za pomocą strony: www.localspot.pl  

Więcej informacji o akcji #BrudnoTu:

www.brudnotu.fundacjabos.pl

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!