Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2972
referer -
uri - /aktualnosci/2972-6-bledow-popelnianych-przy-czyszczeniu
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

6 błędów popełnianych przy czyszczeniu

Utworzono: wtorek, 20, wrzesień 2016 08:59

sprzątanieTe rzeczy mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Odkurzanie, zmywanie, sprzątanie – wszystko to sprawia, że Twój dom lśni. Ale nawet wtedy możesz rozprzestrzeniać zarazki nie zdając sobie z tego sprawy. Wystrzegaj się tych sześciu błędów, a unikniesz zagrożenia dla zdrowia.

Używanie starej gąbki

Nawet po dwóch czy trzech użyciach gąbki, zaczynają się na niej rozmnażać bakterie, które mogą rozprzestrzenić się na każdą powierzchnię w Twojej kuchni. Czyść gąbki codziennie umieszczając je na minutę w kuchence mikrofalowej lub w zmywarce z trybem suszenia. Jeśli gąbka zacznie śmierdzieć, po prostu ją wyrzuć.

Wkładanie sztućców do zmywarki w jednym kierunku

Jeśli wszystkie sztućce umieszczasz w zmywarce trzonkami do góry, utrudniasz wodzie dostęp do zaschniętego jedzenia. Lepiej część sztućców wstawić odwrotnie, najlepiej noże, bo wtedy nie pokaleczysz się przy ich wyjmowaniu.

Mieszanie środków czyszczących

Jeśli uważasz, że możesz ze sobą mieszać różne środki czyszczące, bo i tak wszystkie służą temu samemu, to jesteś w błędzie. Produkty czyszczące zawierają różne składniki chemiczne, których połączenie może wywołać niebezpieczne i szkodliwe reakcje. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest używanie tylko jednego środka, zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na etykiecie i w wentylowanym pomieszczeniu.

Odstawianie mokrej szczotki toaletowej

Podstawka, w której umieszczasz mokrą szczotkę do czyszczenia toalety to idealne miejsce, aby bakterie zaczęły się rozmnażać. Dobrym pomysłem jest, aby po wyczyszczeniu toalety ścisnąć szczotkę pomiędzy sedesem a deską i pozostawić tak na ok. 20 minut, aby wyschła i dopiero później odstawić ją na miejsce.

Sprzątanie bez rękawiczek

Skoro środki czyszczące zawierają substancje, które w kontakcie z innymi mogą stać się niebezpieczne, to po co narażać własne ręce? Noszenie gumowych rękawiczek uchroni Cię przez szkodliwymi składnikami środków czyszczących, a Twoje ręce pozostaną gładkie i miękkie.

Natychmiastowe wycieranie spryskanych powierzchni

Nikt nie chce mieć zacieków na szybach czy meblach, ale środek czyszczący potrzebuje kilkudziesięciu sekund, aby zacząć zwalczać zarazki. Po spryskaniu powierzchni odczekaj pół minuty i dopiero wtedy zacznij szorować.

źródło: www.purewow.com

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!